Geoblog.pl    tiri    Podróże    Tajlandia - Kambodża 2019    Jak powstaje jedwab
Zwiń mapę
2019
18
sty

Jak powstaje jedwab

 
Kambodża
Kambodża, Siem Reap
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 8619 km
 
Śpimy prawie do 10, o mało co nie spóźniliśmy się na śniadanie.
Aby nasza wyprawa miała także charakter edukacyjny postanawiamy odwiedzić farmę jedwabników. Kompleks świątynny już zwiedzaliśmy trzy lata temu, powtórki nie przewidujemy teraz nasz pobyt w Siem Reap to aklimatyzacja i aprowizacja przed wyspami.
Łapiemy tuk-tuka i za 10 $ dojeżdżamy na farmę. Tam oglądamy jak w trudzie i znoju powstaje jedwab od larwy do szalika, wstęp za friko, na koniec tylko trzeba przejść przez strefę komercyjną. Odnosimy wrażenie, że cały ten pokaz żmudnego procesu ma usprawiedliwiać wysokość cen w przy zakładowym sklepiku, żeby nie było jeden szaliczek nabyliśmy. Później zakupy na Old Market. Trzeba kupić co nam brakuje, jakiś faktor do opalania, DEET na komary, a przy okazji koszulki, szaliki i inne bzdury. Wieczorem na kolację panowie chcieli street food, ale panie jak zobaczyły szereg garów przy ulicy z niezidentyfikowaną zawartością to wymiękły, więc street foodu nie było. Pojechaliśmy do knajpki Mie Cafe, o której przeczytałem na którymś z blogów, było nawet smacznie, ale porcje malutkie. Jak dla mnie knajpka z tych z pretensjami, o przepraszam z ambicjami. Ceny nieco wyższe niż w okolicach Pub Street. Po drodze mijamy galerię T1, której budynek mocno nas zaintrygował, jeszcze w khmerskiej galerii handlowej nasze panie nie były. Chcieliśmy ją eksplorować, ale niestety gdy wracaliśmy z kolacji galerię już zmykali, nie zostało nic innego jak udać się na spoczynek.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Kambodży
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Kambodży. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Kambodży, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Zdjęcia (5)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
tiri
Krzysztof Tiri
zwiedził 4.5% świata (9 państw)
Zasoby: 163 wpisy163 32 komentarze32 581 zdjęć581 0 plików multimedialnych0
 
Moje podróżewięcej
19.08.2018 - 21.01.2019
 
 
23.06.2017 - 19.08.2018
 
 
20.12.2016 - 27.02.2017