Geoblog.pl    tiri    Podróże    Tajlandia 2017    Bilety i inne sprawy przedwyjazdowe.
2017

Bilety i inne sprawy przedwyjazdowe.

Polska, Wejherowo

Codzienne sprawdzanie wyszukiwarek przyniosło rezultaty, są bilety w cenie w miarę ( najwyższa cena jaką zapłaciłem do tej pory, ale cóż.......jak się chce ) przesiadki jak najbardziej ok jednej godziny tam i podobnie na powrocie.
Lecimy Aeroflotem od 8 lutego do 26. Główne bilety już są, teraz trzeba dośpiewać resztę.

Z Gdyni do Warszawy Pendolino, do Gdyni z teściem. Z powrotem lądujemy o 19.00 w Warszawie nie ma Pendolino, Polskibus też odpada, zostaje samolot. Jest tani Ryanair o 20.00, za mało czasu na przesiadkę, następny jest Lot o 22.40 nie ma rady kupujemy bilety.
Z lotniska w Gdańsku odbierze nas córa.

Do Tajlandii, ale co w tej Tajlandii ....???

Tak jak pisałem http://tiri.geoblog.pl/wpis/223067/gdzie-następnym-razem mają to być wyspy rejonu Trang czyli Koh Kradan, Koh Ngai, Koh Muk i być może będą, ale zaczynamy od Koh Lanty.
Jak pisałem w poprzednim wpisie termin wyprawy trudno nam było zgrać, Jerry musi wracać do 20-tego lutego, a my możemy wyjechać po 8 lutego, terminy naszych wyjazdów częściowo się pokrywają i ten czas chcemy spędzić razem.
Jerry wyrusza jeszcze w styczniu i zabiera z sobą znajomych, którzy w Tajlandii będą pierwszy raz z tego powodu robi tour od Chang Mai poprzez wyspy do Bangkoku. Po Chang Mai kolejnym etapem jego podróży będą wyspy rejonu Trang po nich ląduje na Koh Lancie i tam się spotykamy.
W zależności od jego relacji i opinii my ruszymy z Lanty poprzez wyspy Trang, Bangkok do domu. Jeśli nie wyspy Trang to Koh Phangan ( miało być Koh Tao, ale po opiniach z netu wybraliśmy Phangan ) lub gdzieś indziej, o tym zdecydujemy na miejscu. Tyle o planach.
Na Lancie na pewno nurkowanie i pełna eksploracja wyspy na motorbikach, Dalej, dalej zobaczymy co dalej.

Teraz o rzeczach praktycznych czyli bilety, rezerwacje, finanse i takie tam...
Bilety Warszawa-Bangkok-Warszawa kupione. Bilety powrotne Warszawa-Gdańsk kupione.

2017-01-07
Dziś zrobiliśmy rezerwację poprzez Booking.com w Khum Lanta Resort. Oj tym razem z rezerwacją była mordęga i to straszna. Lata swoje mamy i chatka z bambusa średnio nas już rajcuje, chcemy trochę komfortu. Jak chcesz komfortu to płać.
No i tu się zaczyna polka, resortów i innych "accommodation" na Lancie jest jak nas... i co z tego, jak już warunki mieszkaniowe ok. to lokalizacja do dupy, jak już jedno i drugie ok. to cena do dupy, jak jedno, drugie i trzecie ok. to brak wystarczającej ilości pokoi itd.
Ktoś powie, ale przecież do Tajlandii można w ciemno zawsze coś się trafi tak to prawda, ale jak pisałem na wcześniej lata swoje mamy i tak na pełen żywioł to już nie dla nas, przynajmniej na początku wojażu, zostawiamy to młodszym. Dobre dwa tygodnie to trwało, zakwaterowanie na początek mamy, zobaczymy się na Koh Lancie.

2017-01-09
Kupione bilety na Pendolino Gdynia-Warszawa Zach. na 8 luty. W Warszawie Zach. 4 minuty na przesiadkę na kolej miejską do przystanku Warszawa Okęcie.
A tymczasem z Tajlandii niepokojące wiadomości odnośnie pogody, monsun w styczniu i to praktycznie na terenie całego kraju. Krabi zalane, na Koh Lancie brak prądu przez połamane palmy, na Koh Samui leje, w Bangkoku leje, o mój drogi Boże co się dzieje.
Mamy nadzieję, że do lutego niebo się wypłacze i będziemy mieli pogodę ok.
Znowu gdy lecimy coś się dzieje, może to jakieś fatum, a może to my jesteśmy za bardzo wyczuleni na pewne fakty, no cóż bez ryzyka nie ma zabawy.
Jak do tej pory zawsze się okazywało, że są to strachy na lachy.

2017-02-04
Wykupione ubezpieczenie podróżne w PZU.

tiri
Krzysztof Tiri