Geoblog.pl    tiri    Podróże    Tajlandia 2017    Rozterki okołowyjazdowe
2016

Rozterki okołowyjazdowe

Polska, Wejherowo

Jechać, nie jechać ......... ?????? jak mówi klasyk.
W tym roku ( tzn. w przyszłym ) z różnych przyczyn nie planowaliśmy wyjazdu, aby przezimować w ciepłych krajach.
Uczucia mieliśmy mieszane to raz tak, to znowu nie. Nasi nieodłączni towarzysze z kolei twierdzą, że tak chcą, ale ciśnienia specjalnego nie było.
Jak to drzewiej bywało znowu przy imprezowym stole wraca temat, Jerry mówi, że Oni tak jak najbardziej chcą do ciepłych krajów. Przez chwilę była opcja karaibska, która szybka odpadła. Imprezka miała miejsce pod koniec października. Uwaga ta jest na tyle ważna, że ja nie mając specjalnego parcia na wyjazd odpuściłem sobie wrześniową promocję Qatar, a ceny były w granicach 1800 PLN i layover też całkiem przyzwoity. I tak sobie gadamy, mówię że obecnie jest fajna oferta Air China podobna do wcześniejszej katarskiej. Jakoś to nie wzbudziło w nas szczególnej ekscytacji. No ale lecimy.
Kto czytał poprzednie moje wypociny to przewiniła się mu wzmianka o naszym niedoszłym towarzyszu podróży, który zawsze chce, a nigdy nie leci. Tym razem leci, a właściwie lecą na 100 %.
Pogadali, popili i się rozeszli.

Minął październik i minęła fajna cena od chińczyków. Nastał listopad jak to się mówi szary, bury i ponury. Chęć wyjazdu zaczęła niespodziewanie wzbierać na sile, ale fajnych cen brak. O ile mnie pamięć nie myli to w 2009 kupowaliśmy w listopadzie bilety na wylot w marcu następnego roku za ok. 1900 PLN, więc chyba jeszcze coś się trafi.
Dla porządku to "coś" to cena ok. 2000 PLN plus krótki czas przesiadki ( layover ) i to najlepiej jednej w drodze do Bangkoku.
Dni się stają coraz krótsze, "fajnych" lotów, nie widać a chęć przeradza się w pewność, tak chcemy do Tajlandii ( tym bardziej, że ostatni nasz wojaż był "the best", co daje nadzieję, że ten będzie "the best ever").
W międzyczasie wyszło, że nasz niedoszły towarzysz eskapad, dalej pozostanie niedoszłym.
Z terminami wyjazdy też kiepsko bo gdy nam pasuje, to nie pasuje Jerremu. My możemy, po 8 lutego on może do 20 lutego.

I tak czekamy na fajną cenę, codziennie przeglądając wyszukiwarki lotów....

tiri
Krzysztof Tiri