Geoblog.pl    tiri    Podróże    Singapur - Indonezja 2020    Cel został osiągnięty.
2020

Cel został osiągnięty.

Indonezja
Indonezja, Unauna
Przejechano 11990 km

Płyniemy na Unauna cel wycieczka na wulkan, cała nasza szóstka plus dwoje holendrów okrętuje się na maciupką łódkę, ale za to z dwoma dość okazałymi silnikami. Gdy ekipa znalazła się na łódce to burta wystawała tylko kilkanaście centymetrów pod lustro wody. Pogoda w miarę, fal nie ma, nie powinno być źle. Ruszamy z kopyta do pokonania dobrze ponad 20 km przed nami widać kontury wyspy.
W trakcie rejsu zaczynamy się trochę nakręcać bo nad Unauną widać deszczowe chmury, a na łódce zero kapoków, radia nie widać nie mówiąc o sprzęcie typu rakietnica. Oj wybraliśmy się, ale póki co śmigamy bez przeszkód trochę chlapie, trochę rzuca, ale wyspa coraz bliżej. Trochę chlapie zmienia się w chlapie jak cholera, przykrywamy się folią, bardziej zapobiegliwi mają kurteczki wodoodporne. Po drodze jeszcze moczy nas deszczyk co nic mam nie robi bo i tak jesteśmy już mokrzy.
Dopływamy, niebo się rozjaśnia lądujemy w resorcie Sanctum, pytamy się o możliwość nurkowania, ależ nie ma problemu, gdzie chcecie i ile chcecie. Nasza dwójka rezygnuje z wycieczki na wulkan. Nurkujemy, reszta będzie zdobywać wulkan, na razie czekają na skutery które podwiozą ich w okolice wulkanu.

Nurkowanie – recenzja.
Krótko najlepsze do tej pory w życiu, lepiej jak na Similanach, korale w kształtach do tej pory nie widzianych, udało się nam spotkać orlenie (egale ray), żarłacze czarnopłetwe (blacktip), murenę trafił się nawet żółw i to podczas jednego nurkowania. Nurkowaliśmy na spotach Pinnacle I i II, żal że tylko dwa razy, na więcej nie starczyło czasu.

Grupa wulkanologów również nieziemsko zadowolona, niestety czas wracać. Pyrkamy godzinkę w przeciwną stronę i szczęśliwie przed zmrokiem jesteśmy w resorcie, po bintangu i spać jutro zmieniamy wyspę, załatwiliśmy bezpośredni transport z Kadidiri na Malenge do resortu Sandy Bay.

tiri
Krzysztof Tiri